Parim enesetunne terveks eluks 

Hea enesetunde, elurõõmu ning meeldiva välimuse saladus on suurepärane tervis. Veetleva, kuid migreeni all kannatava inimese olek ei ole just kõige rõõmsam. Muidu igati kaunis, kuid tumedate silmaaluste ja pisut tursunud näoga inimene ei ole oma välimusega enamasti rahul. Ülekaal ja seletamatu väsimus on muutunud liiga paljude inimeste probleemiks. Kõigi nende murede lahendus on üks – tuleb muuta oma toitumisharjumusi.
Teadlastele on juba ammu tuntud tõsiasi, et mõned tavalised toiduained, mis sobivad paljudele, võivad teistel inimesel põhjustada allergiat ja kroonilisi terviseprobleeme. Et õige toitumine on hea tervise pandiks, oli ka kuulsa Kreeka arsti Hippokratese õpetuse aluseks.
 

Varjatud toiduallergia võib olla ka sinu probleem 

Teades ja vältides probleemseid toiduaineid saab igaüks tunda end maksimaalselt hästi ning olla terve, särav ja rõõmus. Testimised on aga näidanud, et suuremal või vähemal määral esineb varjatud allergilisi reaktsioone kõige tavalisemate toiduainete ja kemikaalide suhtes pea kõigil inimestel. 
Läbi ajaloo on olnud väljakutseks, kuidas tuvastada neid toiduaineid, mis konkreetsele inimesele sobivad ja millised tekitavad talle vaevusi. 

Kuidas leida varjatud allergiate põhjustajaid?
Varjatud ehk viivisallergiad just selle järgi ongi oma nime saanud, et nende põhjustele on väga keeruline jälile jõuda. Esiteks seetõttu, et varjatud allergia sümptomid ilmnevad alles tunde või ka päevi hiljem ning teiseks puutume igapäevaselt kokku korraga väga mitmete kemikaalidega ning tarbime korraga erinevaid toiduaineid, nii et konkreetse “süüdlase” avastamine iseseisvalt on raske. Kõige parema ja täpsema varjatud allergiate teadusliku määramismeetodi pakkus välja meditsiinidoktor Arthur Black, kes avastas, et varjatud allergilised reaktsioonid saavad alguse vere valgevereliblede hävitamisest. 1956. aastal avaldas ta oma töö meditsiiniajakirjas Pediatrics (Black AP: “A new diagnostic method of allergic disease” Pediatrics 1956; 17:716-724). Ta näitas, et kõige kindlam viis varjatud allergiate tuvastamiseks on uurida mikroskoobi all valgete vereliblede käekäiku kokkupuutel iga konkreetse toiduainega.

 

Valged verelibled, meie organismi ustavad kaitsjad35a5c297

Et mingi toiduaine oleks sobilik inimese organismile, peab see ennekõike sobima tema immuunsüsteemiga.
Immuunsüsteemi kõige tähtsamateks valvuriteks on valged verelibled. Seega on toiduained ja kemikaalid, mis valgeid vereliblesid ei kahjusta, kooskõlas ka immuunsüsteemi ja kogu organismiga.
Inimese organismis on kokku ca 11 miljardit valget vereliblet, neid leidub nii veres, kui ka teistes vedelikes, nad jõuavad iga keha rakuni. 24 tundi ööpäevas jälgivad nad valvsalt kõike mis on organismile võõras: nad tapavad sisse tunginud viirusi, baktereid ja pisiparasiite, hävitavad pärmiseeni ja vähirakke. Nende tähtis ülesanne on hoida tervena ning puhastada inimese nahka.
Süües valimatult ja ebateadlikult võite hävitada iseenda valgeid vereliblesid, kes seetõttu ei saa teha oma väga tänuväärset ja ülivajalikku tööd teie tervise heaks.

 

Mis juhtub, kui vere valgelibled hävivad?

Allergilise reaktsiooni käigus valged verelibled lõhkevad ning neis sisalduvad ülitugevad ensüümid kanduvad verre, paiskudes laiali kogu organismi ja põhjustades põletikke ning kõikvõimalikke haigusnähte keha “nõrgimas lülis”. Teaduslikud uuringud on tõestanud, et selline tekkemehhanism põhjustab üle 150 tavalise terviseprobleemi, millest osa on seni kuulutatud praktiliselt ravimatuks või mille põhjused on olnud teadmata.
Tihtipeale põhjustavad allergilised reaktsioonid inimesele ka tõsist toidusõltuvust allergiat tekitavast toiduainest, süvendades niimoodi probleemi veelgi. Lisaks toob toidusõltuvus kaasa liigsöömise ja on enamikul juhtudest ülekaalu otseseks, seni alahinnatud põhjuseks.

 


Prime Test® – parim varjatud toiduallergia tuvastamise meetodrain vainik

Prime Test ® on hoolika uurimistöö tulemusena USAs välja töötatud test, mille käigus testitakse ükshaaval 110 kuni 220 toidu- ja keemilise aine mõju inimese valgetele verelibledele. Testitav aine viiakse kontakti katseisiku vereproovist võetud vereseerumiga ja hoitakse koos vähemalt tund aega. Seejärel vaadeldakse mikroskoobi all valgete vereliblede seisundit. Kui valged verelibled on terved ja aktiivsed, on see aine testisiku immuunsüsteemiga kooskõlas ning ei ole organismile kahjulik. Kui aga valgelibled on kahjustunud või lõhkenud ja surnud, siis on see konkreetne aine talle ohtlik ning selle tarbimisest tuleb hoiduda.
 

Kuidas Prime Test® -i tulemusi rakendada? Programm Quality Longevity®

Tee tervise ja elurõõmuni on väga lihtne – kõiki toiduaineid ja kemikaale, mis kahjustavad organismi immuunsüsteemi, tuleb täielikult vältida. Esimesi positiivseid märke tajub inimene juba paari nädala jooksul - paraneb enesetunne ning ülekaal hakkab kiiresti kaduma. Tervenenud inimene näeb peagi välja noorem kui tema eakaaslased ja tunneb ennast paremini ja energilisemalt kui kunagi varem. Tõestuseks, et just loobumine on toonud parema enesetunde, piisab vaid, kui katsetada uuesti tarbida ebasobivaid aineid ning vanad sümptomid ilmnevad taas.
Seni Eestis läbi viidud testide põhjal on varjatud allergiates kõige rohkem süüdi: nisu, kohv, šokolaad, tubakas, kanamunad ning kõik piimatooted.
Lisaks varjatud allergiate likvideerimisele on väga oluline endale välja kujundada teaduslikult põhjendatud toitumis- ja treeninguharjumused. Seda õpetabki Quality Longevity® elulaadi programm, mille kõige olulisemaks osaks on Prime Test®.

 
Iga inimene on ainulaadne

Prime Test® on kaasaegne testimeetod, mille abil saab välja selgitada toiduaineid ja kemikaale, mis võivad konkreetsele inimesele põhjustada mitmesuguseid vaevuseid ehk nn viivisallergiaid. Prime Test® ei tee kindlaks aineid, mis tekitavad akuutset allergiat. Enamik akuutse allergia tagajärgedest (lööve, hingamisraskused jne.) ilmnevad väga kiiresti peale allergeeniga kokkupuudet ning inimene tajub selgelt põhjuse-tagajärje seost. Akuutset toiduallergiat esineb siiski vähem kui 3% inimestest, samas kui varjatud toidu- või kemikaaliallergiat on leitud enamikul. Varjatud allergia sümptomid ei ilmne minutite või tundidega; need sümptomid tekivad pika aja jooksul ning ebasobilikud toiduained ja neist tulenevad sümptomid on igal inimesel erinevad.
Teadmised varjatud allergiatest ei ole veel üldlevinud ja seetõttu süüdistatakse ekslikult paljude justkui seletamatute haigusnähtude, pea-, liigese- ning muude valude, loiduse jms põhjusena eelkõige stressi, pärilikkust, ebasobivad elutingimusi, vananemist jne.
Mitmed allergiatega tegelevad arstid ja teadlased ei ole seni endale teadvustanud tavaallergiate kõrval veelgi sagedamini esinevate varjatud allergiate olemasolu. Ja seetõttu tegelevadki nad tihtipeale vaid sümptomite ravimisega, kõrvaldamata haiguse sügavamaid põhjuseid.
Siiski on ka juba olemas arste ning nende õnnelikke patsiente, kes on aru saanud organismile ebasobilike toiduainete vältimise vajalikkusest.

Kui need uued teadmised ja oma tervise tuntava edendamise perspektiiv ülejäänud eluaastateks tunduvad teile fantastilised, siis teadke, et tegu pole mitte ainult fantastilise, vaid täiesti reaalse võimalusega.
Tulge meie juurde ja arutame koos, kuidas saaksite unikaalse Prime testi ja Quality Longevity programmi abil täielikult muuta oma suhtumist tervisesse ning oluliselt parandada enda elukvaliteeti. Proovige meie programmi üllatavat mõju ise ning jagage seda infot kõigiga, kellest hoolite!