RainVainikTN
Tervise- ja toitumisnõustaja, alates 2005

Minu lühilugu
2005. aasta alguseks olin jõudnud olukorda, millega on tõtt vaatamas järjest enam +/- keskealiseid ja juba ka nooremaidki uue heaoluühiskonna liikmeid – kaal aina lisandub pisitasa… nii kilogramm või rohkemgi aastas, aga ette võtta ei oska sellega suurt midagi… Kaalu peale astudes keris mulle ette juba kolmekohaline number, täpselt 100 kg. Siis aga muutus kõik – kohtasin õigeid inimesi (Eestist kaugel, Hawaii saarel tuuritades), võtsin nende nõu kuulda ja ootamatult ruttu, ca 5 kuuga lahenes kõik ning sain tagasi oma 20-aastase kehakuju ja kaalunumbri. Olin korraga 20 kg kergem ja tundsin uut energiat ning pealehakkamist. Sellest ajast ei ole kaaluprobleemid mind enam mitte kunagi külastanud.

Screen Shot 2018 10 09 at 10.07.32

 
Harisin ennast tervisliku toitumise alal igakülgselt ja põhjalikult juurde, hakkasin mitme uudse teadmise maaletoojaks (nagu Prime Test® viivisallergiate määramiseks, erinevad filmid ja raamatud) ning peagi sain ise teiste jaoks sellekssamaks “õigeks” inimeseks, kellele olin valmis uue terviseteeotsa kätte näitama. Järgijaid on nende aastate jooksul kokku saanud päris palju… ning kui kõik see ühiselt kaotatud kehakaal kokku lugeda… Korra isegi huvipärast  tegin seda, kuid pigem olen rõhutanud laiemaid tulemusi – ega kehakaal ei ole ainukene ega isegi mitte universaalne tervisenäitaja. Elurõõmu ja enesega rahulolu tõusu on küll juba raskem numbriliselt väljendada… kuid väga suur rõõm on olnud seda nende aastate jooksul märgata.

 

Muutused on käeulatuses
Mis on siis selleks nö võluvitsaks tervisenõudleja teel? Ega ühte ja ainsat muidugi polegi… aga oluliselt taimsem toitumine on küll tähtsaks märksõnaks. Kusjuures ei pea sugugi olema 100% taimetoitlane ega vegan (kuigi ka nii saab ja on isegi abiks, hea meelega nõustan ka täistaimetoidu huvilisi). Üks olulisemaid samme on aga teha 180 kraadine pööre oma mõttemaailmas – taimed on toit (toitev, toetav, tervistav) ning kõik loomne on vaid lisand ja maitsenüanss (kui seda soovitakse). Sellisest mõtlemisest algabki kõik, mõned olulised põhimõtted tuleb veel endale selgeks teha ja soovitud tulemused saabuvad vääramatult ning ootamatultki kiiresti, et jääda :)
Ning mis on eriti meeldinud väga paljudele minu klientidele – ei mingit dieeditamist! Kõht mõnusat, toekat/toetavat ja igati meeldivat kraami täis ning meel saab rõõmsaks ja tervis tuleb, kaalunumber langeb aga nagu muuseas (kui seda on vaja – olen oma toidusedelit aidanud sättida ka normaalkaalulistel ja alla sellegi).
Kui oled hädas oma kaalunumbri või mis iganes terviseprobleemiga, võta palun julgesti ühendust ja räägime kõigest lähemalt – toimivad ja jäävad lahendused on siinsamas käeulatuses, leiame üheskoos sobiva ja jõukohase tegutsemisplaani, igaüks saab ise panna alguse oma uuele ja just sinu tervist toetavale eluviisile. Muuhulgas võidavad ka keskkond ja maailm saab helgem, kuid see on juba ühe teise jutu teema…

Ypath laiem